Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal makyaj genellikle gündüz yapılan sadeliğin ön planda olup makyajsız gibi duran makyajdır.

Doğal makyaj, doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak için cildinize en yakın malzemeler seçilerek yapılır.Doğal makyaj için cildinize en yakın tonda mat fondöten, toprak tonlarında arlar,dudak renginize en yakın ruj,dudak kalemi ve isteğe göre rimel,eyeliner ama ince çekilmek suretiyle.
Doğal Makyajda Adımlar
Doğal makyajda az ve ince makyaj fakat var olduğunu gösterecek kadarda güzel görünmek esastır. Her makyajda olduğu gibi doğal makyajda da ilk olarak cildinizi yıkayarak temizleyin ve kurulayın. Nemlendiriciniz ile cildinizi nemlendirin. Nemlendirme işleminden sonra 20 dk beklemelisiniz. Daha sonra fondöteninizden bir miktar alın cildinize uygulayın. Bu işlemi parmaklarınız, makyaj süngeri veya fondöten fırçası ile yapabilirsiniz.Bu işlemi her şekilde (parmak ,sünger yada fırça) yapabilirsiniz. Hangisini arzu ederseniz.
Fondötenle işiniz bittiğinde göz makyajına geçin. İlk önce krem renk tonlarında bir farı göz kapağınıza uygulayın ve toprak rengi bir farı alarak gözünüzün dış kısmından iç orta kısma doğru yayarak uygulayın. İhtiyaca göre renk koyuluğu için bu işlemi tekrar edebilirsiniz. Bu işlemi iki gözünüzü uyguladıktan sonra dudaklara geçebilirsiniz. Uygun renkte bir dudak kalemi ile dudağınızı boyayın ve aynı renk bir ruj ile dudağınıza ruju sürün. Eğer rujun kalıcı olmasını istiyorsanız dudak kaleminizi dudağınızın tamamına sürdükten sonra ruju uygularsanız dudak makyajınız çok daha kalıcı olur.

Dudaklarınızdan sonra sıra kirpiklerinize ve eyeliner çekmeye geldi. Hangisi size daha kolay geliyorsa ilk olarak ondan başlayın. Eyeliner modelleri göz şekillerine göre belirlenir. Eğer eyeliner sürmek istemiyorsanız bu adımı atlayarak direkt olarak rimel sürmeye geçebilirsiniz. Rimel sürerken dikkat etmeniz gereken şey kirpik diplerinden kirpik uçlarına kadar kirpiklerinizi tararmışçasına rimeli uygulamaktır. Eğer rimel uygulandığında kirpikleriniz yapışıyor veya topaklanıyor ise rimeliniz kaliteli bir rimel değil. Bizim bu makyajda aradığımız şey kirpikleri tek tek ayırarak uzatacak ve hafifçe de dolgunlaştıracak bir rimeldir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir