Doğal Yollarla Cilt Bakımı

Doğal yollarla cilt bakımı nasıl yapılır?
Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için ne sihir , ne de mucize gerekiyor.Sadece buzdolabınızı açmanız ve içindeki meyve , yumurta yada sebzelerle güzellik maskesi hazırlamanız yeterli..

Bir kadın doğal yollar ile güzelleşmeyi tercih eder, size birçoğu uygulanan doğal,pratik cilt bakım maskeleri tarifleri aşağıdadır:
siyah noktalar için:limon suyu ve yoğurttur.
Hazırlanışı : Bir kase yoğurda bir limon suyunu karıştırın .Bu karışımın gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin.Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık su ile yıkayarak çıkarın.Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
Yüz için nemlendirici maske:Yumurta sarısı ve süttür.
Hazırlanışı : Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın , üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin .Ardından kağıt mendille silerek temizleyin .Daha sonra ; önce ılık sonra soğuk su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
Yağlı ciltler için nemlendirici maske:Bal ,süt ve limon suyudur.
Hazırlanışı : Bir fincan içinde bir kaşık balı , bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın .Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir bez yardımı ile silerek temizleyin. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
Cilt lekeleri için maske:malzemeler: Limon ,Bal ve Yoğurttur.
Hazırlanışı : 1 yemek kaşığı süzme bal , 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın . Cilt lekesi olan bölgeye sürüp 15 dakika bekleyip ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirisiniz.
Elma Maskesi:Elma ve baldır.Hazırlanışı : 1 adet elmayı rendeleyin . Cam bir kasede elma rendesi ve 2 yemek kaşığı balı karıştırın. Yüz ve boyun bölgesine masaj yaparak uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra önce ılık sonra soğuk su ile durulayın.Cildinizi sıkılaştırıp anında canladıracak olan elma maskesini haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
çiller için:keten tohumudur.Hazırlanışı: Keten tohumunu kaynatın. Suyu ile cilde masaj yaparak çillere ve lekelere maske olarak uygulayın.
Temizleme sütü: malzemeler:Salatalık ve Süttür.Hazırlanışı : 1 adet salatalığı rendeleyip , 1 su bardağı sütte kaynatın ve süzün. Hergün, sabah ve akşam bu karışımla cildinizi silin.
Tonik : Cildin günlük bakımı yapılırken ikinci adım, kalan son artıkları arındıran ve gözenekleri sıkıştırmaya yarayan tonik uygulamasıdır.Tonik özel bir solüsyondur, genellikle su ve alkol ile hazırlanır.Tonik seçerken alkolsüz olanları tercih etmelisiniz. Sade gülsuyu ve maden sodası gayet iyi toniklerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir