Doğal Yollarla Cilt Bakımı

Doğal yollarla cilt bakımı nasıl yapılır?
Güzel ve sağlıklı bir cilt için ne sihir , ne de mucize gerekiyor.Sadece evinizdeki malzemeler yeterlidir.

Kadınlar genellikle doğal yolla güzelleşmeyi tercih ederler.bazı tarifler aşağıdadır:
siyah noktalar için:limon suyu ve yoğurttur.
Hazırlanışı : Bir kase yoğurda bir limon suyunu ekleyin .Bu karışımı göz çevresi hariç yüzünüzün her yerine sürebilirsiniz ve 15 dk bekleyin.Yüzünüzde ki maskeyi ılık su ile yıkayarak çıkarın.Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
Yüz için nemlendirici maske:Yumurta sarısı ve süttür.
Hazırlanışı : Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık süt ile bir karışım elde edin. Bu karışımı yüzünüze yayın , üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin .Ardından kağıt peçete ile silerek temizleyin .Daha sonra ; önce ılık sonra soğuk su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
Yağlı ciltler için nemlendirici maske:Bal ,süt ve limon suyudur.
Hazırlanışı : Bir fincan içinde bir kaşık balı , bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın .Karışımı göz çevresi dışında yüzünüze ve boynunuza yayın ve kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir bez ile silin temizleyin. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
Cilt lekeleri için :malzemeler: Limon ,Bal ve Yoğurttur.
Hazırlanışı : 1 yemek kaşığı süzme bal , 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı limon suyuyla bir karışım elde edin. Sorunlu olan bölgeye sürün 10-15 dakika bekleyin ılık su ile temizleyin. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
Elma Maskesi: Malzemeleri elma ve baldır.
Hazırlanışı : 1 adet elmayı rendeleyin ; Cam bir kasede elma rendesi ve 2 yemek kaşığı balı karıştırın.Bu karışımı yüz ve boyun bölgesine masaj yaparak uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra önce ılık sonra soğuk su ile temizleyin. Bu cildinizi sıkılaştırır ve canlandırır.Bu karışımı haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
çiller için:Keten tohumudur.
Hazırlanışı: Keten tohumunu kaynatın. Kaynayan suyu ile birlikte cilde masaj yaparak çillere ve lekelere maske olarak uygulayın.
Temizleme sütü:
Malzemeler: Salatalık ve süttür.
Hazırlanışı : 1 adet salatalığı rendeleyip , 1 su bardağı sütte kaynatın ve süzün. Her gün, sabah ve akşam düzenli olarak bu karışımla cildinizi silin.
Tonik : Cildin günlük bakımı yapılırken ikinci adım, kalan son artıkları arındıran ve gözenekleri sıkıştırmaya yarayan tonik uygulamasıdır.Tonik özel bir solüsyondur, genellikle su ve alkol ile hazırlanır. Tonikleriniz alkolsüz olmalıdır. Fakat evinizde kendiniz tonik yapmak isterseniz sade gül suyu ve maden sodasıyla gayet iyi tonik yapmış olursunuz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir