Hamileyken Asla Yapılmaması Gerekenler

Hamilelik boyunca dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bu durumların bazıları kulaktan dolma olmasıyla birlikte, yanlış bilinen doğrular da vardır.

Hamileyken hem etraftaki kulaktan dolma bilgiler ve hemde doktorların söyledikleri dikkat edilmelidir. Hamileyken en çok dikkat edilmesi gereken ise beslenmedir. Anne adayı nasıl sağlıklı beslenirse bebekte o kadar sağlık beslenir.Fakat fazla yemek yemek bebeği sağlıklı beslendiği anlamına gelmez.
Hamileyken dikkatli olunması gerekenler
Anne adayı hamileyken, bebeğini kucağını aldıktan sonra yeterince sütü olmasını düşünür. Anne sütünün daha verimli ve azla olması için doktorunun verdiği tavsiyeleri dinlemelidir.Doktorunuz sizin ve bebeğiniz için en sağlıklı bilgiyi verecektir. Genelde doktorlar bol süt ve sıvı tüketmenize önerir.Tabiki sadece süt değil süt ve süt ürünleri tüketmelisiniz.Buradaki tüketim bebeğinizin diş yapısını da etkiler.
Gebelikte kullanılan alkolün bebeğin büyüme geriliği yaşamasına,ileride gelişim ve büyüme geriliği yaşamasına sebep olabilir.
Hamilelik süresinde uzak durulması gereken içeceklerden biride kahvedir.Kahve bebeğinizde metobolize etme yeteneğini yok eder.Ayrıca kafein içeren içecekler bebeğin beyin gelişiminde olumsuz etki yapar.
Hamilelik döneminde şarküteri ürünlerinde nitrik-nitrat gıda maddesi kanserojen içerdiği için uzak durulmalıdır.
Su içmeyi ihmal etmek, anne adaylarının yaptığı en büyük yanlışlar arasındadır.hHamilelik döneminde bol bol su ve sıvı gıdalar tüketilmelidir. Bebeğinizin içinde bulunduğu amniyotik sıvı, sürekli kendini yenileyen bir yapıdır. Suyun bir diğer görevi de hücrelere, besinlerin taşınmasını sağlamaktır. Bol bol su içtiğiniz zaman da enerjiniz her zaman taze olur ve daha rahat bir hamilelik geçirirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir