Çiftlerde En Çok Rastlanan Ayrılık Sebepleri

Hepimizin hikayesi farklı olduğu gibi ilişkilerimiz,ilişki dinamiklerimiz oldukça farklıdır.Ama yapılan bir araştırmaya göre ilişkilerimizin bitme sebepleri sıra dışı bir şekilde birbirine benzer olduğu açığa çıktı.İşte en çok rastlanan ayrılık sebepler şunlardır;
1-Ben böyleyim
Kendini kusursuz ve eşsiz sanan insanların savunma zırhıdır bu kalıp.  “ben böyleyim” demekle; “aramızdaki sorunları çözmek için kendimi değiştiremem/geliştiremem , işine gelirse” demektir ve sorunun ortak çözümüne yanaşmayacağını gösterir. “Ben böyleyim” demek yerine sorunlarınızı karşılıklı sorumluluk alarak çözmek en doğrusu olacaktır.2- Partnerinizin Arkadaşı:Partnerinizin kankasıyla aranız iyi değil mi? Bu defa işiniz gerçekten çok zor. Çünkü yakın arkadaşlar insanların bir çok şeyini paylaştığı kişilerdir.Eğer aranız iyi değilse ortaya iki sonuç çıkar. Ya sevgili için arkadaştan uzaklaşır ya da tam tersi. En iyisi siz sevgililerinizin arkadaşlarıyla da iyi geçinin.
3. Aldatılmak:En sık rastlanılan durumdur maalesef. Aldatma yaşanılan ilişkilerde genelde hemen ayrılık yaşanır.Ayrılmayanlar ise ya 2. bir aldatma vakası yaşar yada güven problemleri ilişkiyi etkilemeye başlar.Tüm bunlara rağmen hatasını samimi kabul etmiş ve mutluluğa ulaşmış çiftler de nadir de olsa vardır.
4. Eski sevgili:Karşı tarafın hayatını oldukça zorlaştıran bir durumdur.Eski sevgiliyi unutamamısşsa bu durumda “o”nu unutturamadığınızı düşünmeye başlarsınız ve bu düşünceler ilişkinize zarar verir.Zaten gerçekte eski sevgilisini unutmadan ilişkiye başlamak doğru değildir.Eğer hala eski sevgilisine takıntılı biri ile beraberseniz maalesef ki partneriniz her an unutamadığı kişiye dönebilir.
5. Yalan:Yalan,bir çokları tarafından ilişkiyi kurtarma aracı olarak görülse de yalan üzerine kurulan ilişkiler de mutlaka yalan yüzünden sorun yaşanır.İlişkilerde karşı tarafa ve kendimize duyulan saygı gereği dürüst olmalıyız.Bazen önemsiz olarak görülen küçük noktalar ileride ilişkimiz için büyük sorunlara yol açabilir.
6. Kendini Olduğundan arklı gösterme:En çok duyduğumuz söz “sen eskiden böyle değildim”dir. İlişkiye başlarken karşı tarafı ikna etmek için sevmediğimiz şeyleri seviyor gibi yapmak kısa sürede işe yarayabilir ama uzun vade de sizi yıpratacak ve bir ilişki sorununa dönüşecektir.En iyisi olmazsa olmazlarımızı ve zevklerimizi ilişkinin başında açık söylemektir.
7. Sıkılmak.Eski heyecanı kaybetmiş olmak maalesef bir çok ilişkinin sonunu getiren en önemli sebeplerdendir.Bunun için her 2 tarata bunu bir eksiklik olarak görmeden açık yüreklilikle birbiriyle konuşarak bu sorun çözülmelidir. Sıkıldım diyerek ilişkiyi bitirmek en kolay yoldur.Senelerce emek verdiğiniz ilişkiniz için çaba göstermelisiniz.
9. Ruhsal yıpranmışlık.Eski ilişkilerinde yıpranan kişilerin yaşadığı durumdur. Her ilişkide yaşanabilecek küçük tartışmalara bile tahammülü kalmamış kişiler olabilir.Biraz zaman vererek yarasını sarmaya çalışmak en iyisidir.

kaynak:pembelist

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir