Evde Alkali Su Yapımı

Vücudumuzun sağlıklı olması için ph değerinin dengeli ve olması gereken sınırlarda  olması gerekir. Ph değerinin vücudumuz için anlamı pek çoğumuzun bildiğinin de ötesinde hayatidir.
Hücrelerimizin yenilenmesi, gün boyu enerjik olmak ve kolay kilo verip verilen kilolardan sonra aynı düzgün formu koruyabilmek için alkali su tüketmemiz gerekir. Aldığımız gıdalarda alkali bulunması vücudumuzun faydasınadır.
İşte bunun için hepimizin kolayca yapıp kullanabileceği alkali su yapımıİŞTE ALKALİ SU YAPIMI
Alkali su yapımı oldukça basittir.Günlük hazırlamak ve taze taze tüketmek en doğrusudur.  Alkali su yapmak için taze su ve karbonata ihtiyacınız var. Alkali su hazırlamamız için içtiğiniz suyun Ph değerinin ne olduğunu bilmeniz gerekir.Suyun Ph değeri, aynı zamanda ne kadar asidik olduğunu da gösterir. Ph değeri 7’den az ise o su asidik, 7 seviyesinde ise nötr, 7’den fazla ise baz olduğunu belirtir. Vücudumuzun asit dengesini korumak için Ph değeri 7’nin üzerinde olan suları tercih etmeliyiz. İdeal Ph değeri ise 8 eya 9 olan değerdir.
Karbonatla Alkali Su Hazırlama: Alkali su yapımı için, 2 litre temiz suyun içerisine, eczaneden alınmış 1 çorba kaşığı karbonatı ekleyip, iyice çözülene kadar karıştırın.Suyun miktarına göre karbonat oranını ayarlayın ve ihtiyacınıza göre hazırlayın. Yüksek tansiyon ve buna benzer bir rahatsızlığınız varsa, sodyum içeren karbonatı tüketmeniz doğru olmayacaktır.
Limonla Alkali Su Hazırlama: Limon asitli bir meyve olsa da ve asit dengelemek için hazırlanacak alkali suyun içeriğinde asitli bir maddenin kullanılması çelişkili gözükebilir; ancak limon anyoniktir. (eksi elektrik yüklü) Bu da eksi yüklü iyon oluşturduğu ve sindirildikçe alkali su haline geldiğidir.ALKALİ SUYU NE ZAMAN İÇMELİYİZ?
Alkali suyu yemeklerden yarım saat önce ve yemekten 1 saat sonra içmek doğru olandır. Yemek sırasında içmemek kaydıyla gün içinde 2.5-3 litrelik alkali suyu tüketmekte fayda var.Alkali su günlük hazırlanmalı ve o gün içinde tüketilmelidir.Normal oda ısısında tüketilen alkali suyun etkileri kısa süre içinde hissedilecektir.
PEKİ ALKALİ SUYUN FAYDALARI NELERDİR ? NELERE İYİ GELİR ?
Alkali iyonize su, bağışıklık sistemini destekler.
Hücre yenilenmesinde destek olarak zindelik, gençlik, dirilik ve tazelik sağlar.
İçeriğindeki negatif iyonlar sayesinde hastalık ve erken yaşlanmaya sebep olan serbest radikalleri bloke eder.
Vücutta yılların birikimi olan asidik toksinleri nötralize eder ve arınma sağlar.

(Kaynak : mahmure.hurriyet.com.tr)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir