Kilo Vermede Doğal Yollar

Etrafımızda ki bir çok kişi kilolarından memnun değildir ama kilo vermek çok az kişinin başarabildiği bir hedetfir.Tabi ki spor yapmaya ve iyi planlamış diyet programına uyarsanız bazı konular sizin için daha kolay olacaktır. Şimdi sizlere kilo vermenize yardımcı olacak doğal yöntemleri açıklayacağız. n
Kilo vermek için değişik yollar bulunmakla beraber dikkatli olmanız gereken bir süreçtir. Bazı yöntemler sağlığınıza zarar verebilir. Bu gibi sebeplerle hem ucuz hemde doğal yöntemler size daha faydalı olabilir.
Spor Yapmak
Kilo vermek için en iyi ve en sağlıklı seçeneğin spor yapmak olduğunu biliyoruz.Programa paralel yada antrenörle görüşmek, hedefinize ulaşmanız açısından çok önemlidir. Unutmayın tüm egzersizler zayıflamak için değildir.Bazı programlar kaslarınızı güçlendirmeye veya kalp damar dayanıklılığınızı veya fiziksel kondisyonunuzu arttırmaya yöneliktir. Bu açıdan kilo kaybı için en iyisi aerobik egzersizdir.

Su
Su, zayıflamanızı hızlandıracak sağlıklı bir araçtır.Uzmanlar sağlık ve iyi çalışan bir vücut için su içmeyi önerirler. Su tek başına çok yararlıdır, içinde su bulunduran içecekler de işe yararlar.
Su, vücudun değişik bölgelerinde depolanmış olan yağların yakımını hızlandırarak kilo vermenizi hızlandırır.Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Soğuk suyun yağ yakmada daha faydalı olduğuna dair görüşler de mevcuttur.
Limon
Kilo ermek için az bilinen bir yol ise limondur. Bir çok uzmana göre limon metabolizmayı hızlandırır ve çok iyi bir bağırsak sağlığı ve kilo kaybı sağlar. Ilık limon suyunun ise çok etkili bir termojenik olduğu düşünülmektedir. Yani ılık limon suyu içmeniz vücudunuzun yağ yakmasını hızlandıracaktır.
En iyi yöntem limon suyunu dönemsel olarak içmektir. Limon içeren çaylar veya başka içecekler de tercih edebilirsiniz.
Sarımsak
Sarımsak vücudun işleyişini hızlandırır. Sarımsak tüketimi kilo vermenize ve sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmanıza yardımcı olur. Sarımsak sadece kilo vermeye değil ayrıca sağlıklı yaşamaya da yardımcı olduğu bilinmektedir.
Sağlıklı bir vücut ve metabolizma için sarımsağın bir çok faydası olduğu malumdur. Güçlü kokusuna dayanabilirseniz ve sonrasında ağız kokusuna çözüm bulursanız özellikle sabah kahvaltısında tüketmenizi tavsiye ederiz.
Papatya Çayı
Papatya çayı kilo vermek için kullanabileceğiniz diğer bir yöntemdir.Sıcak suyla karıştırıldığında sindirim sistemine fayda ettiği gibi, sıcak limon suyu gibi oldukça etkin bir termojeniktir.
Günde en az 1 kere papatya çayı içmek birkaç fazla kilonuzdan kurtulmanıza yardımcı olabilecek için iyi bir yoldur. Şeker eklemek istediğiniz etkileri tersine çevirebilir en iyi sonuç için şekersiz içmek tavsiye edilir.Havuç Suyu
Kilo vermek için önemli bir yardımcıdır.Havucun vücudunuza e midenizde oluşturacağı etkiler sayesinde günü daha rahat geçirebilirsiniz. Kahvaltıda bir bardak havuç suyu içmek sizi tok da tutacaktır.
Meyve öğütücüleriyle havuç suyu elde edebilirsiniz ve tatlandırmak için diğer meyve suları ile karışım yapabilirsiniz.

KAYNAK:sağlığabiradım.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir