Adet Döneminde Ki Ağrılara Son

Adet sırasında olan ağrılara en aza indirmek için şunları dikkat etmeliyiz:

1- Sıcak su torbası;Adet ağrısını şiddeti artığı zaman sıcak su torbasını bel bölgesini koyarak ağrıyı hafifletebiliriz.Ya da Mikrodalga fırında ısıttığınız pirinç tanelerini bir çorabın içine koyarak belinize de koyabilirsiniz.
2- Menstrual kaplar;Adet kanamalarında kullanılan pet ve tamponlar artık eskide kaldı diyebiliriz. Menstrual kaplar ortaya cıktı ve hızlı bir şekilde yayılıyor.Bu kaplar adet dönemlerinde %99 sızıntısızlık garantisi veriyor. Yıkanabilirlilik özelliğiyle tekrar tekrara kullanabilirsiniz
3-Adet külotları;Menstrual kapların hala sızdırabileceğini düşünüyorsanız adet külotlarını kullanabilirsiniz.Adet külotlarını tampon yada adet kaplarıyla kullanabilirsiniz.
4-Besinlerden potasyumlu olanlar;Besinlerde potasyum açısından zengin olanlar adet sancısını azalttığını kanıtladılar.İçinde bol potasyum olan muz adet döneminin kolay geçmesini sağlıyor.
5-Atıştırmalıklar; Tuzlu besinler dahada şişkin hissetmenize neden olacağından adet döneminde bu şişkinliklerden kurtulmak için meyve ve tuzsuz yiyeceklere tercih etmelisiniz.
6-Kafein;Adet döneminde ki sancıları kafeinin artırdığı kanıtlanmıştır.
7-Ağrı kesiciler;Adet döneminde adet sancıları arttığında adeta ağrı kesiciler hayat kurtarıyor.
8-Yoga;Daha doğal yollara baş vurmak isterseniz egzersiz yapmalısınız.Bu egzersizlerin başındada yoga geliyor.Rahatlatıcı ve meditasyonla ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.
9-seks;Adet döneminde kadınlara en iyi rahatlatıcı seks denilebilir.Seks ve orgazm kasılmalarınızı azaltarakkanın atılmasını hızlandırır.

kaynak:milliyet.com.tr/pembenar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir