Evdeki Karıncalardan Kurtulmanın En Etkili Yolları

Karıncalardan kurtulmak için öncelikli olarak yerlerde kir, kırıntı ve yemek artıkları olmamalı ve ayrıca tezgahlar ve düzenli olarak temizlenir ve nemli bölge bırakılmazsa böylece karıncalardan uzak durmanıza yardımcı olacaktır.
Yukarıdaki yazılanları yapıp vede kapı ,cam ve balkonları kapalı tutmaya çalıştığınız halde karıncalar evinize girmenin bir yolunu buluyorsa ve herkesin evinde kolaylıkla bulabileceği malzemeler ile veda edebilirsiniz. Evinizde kirden , kırıntılardan ve de nemden uzak durakta yeni bir karınca istilasının önüne geçebilirsiniz.İşte karıncalardan kurtulma yolları
Öncelikli olarak evinizin yer yüzeylerinin temiz olduğundan emin olmak , evinizde kırıntı ve nem olmamasını dikkat etmektir. Bu adımdan sonra karıncaların sevmediği kokuları evinizin her köşesinde bulundurmaktır. Böylece karıncalardan kurtulmak için fiziksel engeller koyarak adım atmış oluruz.
1-Balkon ,bahçe kapısı ve pencerelerin önüne birer çizgi çizin. Tebeşirin içindeki maddeler doğal bir karınca savardır.
2-Karıncaların daha çok uğrak yerlerine çift taraflı bant yapın.
3-Karıncaların baş düşmanı limon kokusudur.Limon kabuğunu veya bir şişenin içine limon suyu dökerek limonlu sprey yapın ve bu spreyi yerlere ve tezgahlara sıkın.
4-Karıncaların ikinci düşmanı acı biberdir. Tezgahlara acı biber atarak evinizde onlara yemek olmayacağını öğretin.
5- Anında karıncalardan kurtulmak için sirkeli su yapın ve karışımı karıncaların üstüne ve görüldüğü yerlere sıkın.
Karıncaların yeni istilalarını önlemek için:
Bu yöntemleri uygulayarak evinizden karıncaları uzaklaştırabilirsiniz. Fakat karıncalardan kurtulmak için iş bu kadar değil. Evinizi temiz tutup ve karıncaların geri dönmelerini engellemek için şunları yapın:
Düzenli olarak çok amaçlı temizleyicilerle yada sirkeli suyla temizleyin.
Yemekleri masada veya örtü sererek yiyin aksi takdirde başka şekilde yenildiğinde yemeklerin kırıntıları yere dökülerek karıncaları çağırır.
Yemek masanızı veya sofrayı kurduğunuz yeri sık sık süpürün.
Ortalıkta açıkta yemek bırakmayın.
Bulaşıklarınızı bekletmeyin.
Çöp kutunuzu sık sık temizleyin.

kaynak:/www.cleanipedia.com0,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir