1 Haftada Sağlıklı Kilo Verdiren Diyet

7 günde belirli gıdaların belirli günde tüketilmesiyle hem kilonuzu veriyorsunuz hemde vücudunuzun temizlemenize yardımcı oluyor. Bu diyetin şimdiye kadar sağlıksız tarafı görülmedi.
Bu diyet; bir seferlik ve bir haftalık için planlanmıştır.Bu diyet vücudunuzun şeklini değiştirecek ve sizleri heyecanlandıracak.
Kilo kontrolunuzü sağlamak için bır kaç ayda bir uygulayabilirsiniz. En iyi sonuç için diyetisyeninize veya doktorunuza baş vurabilirsiniz.


İşte 7 günlük diyetin planı:
1. Gün:İlk gün sade ve sadece meyve tüketilecek dilediğiniz kadar meyvedir. Tek tüketmemeniz gereken meyve muzdur.Ayrıca günde en az 8- 10 bardak su tüketmelisiniz. Ve isterseniz bulandırınız meyveleri püre haline getirip termosla yanınızda bulundurabilirsiniz.
2.Gün:Bu gün sadece sebze tüketilecek.Kahvaltıda patates bile tüketebilirsiniz. bu diyette istediğiniz kadar sebze pişmiş veya çiğ sebze tüketebilirsiniz. Tüm sebzeleri bir salata olarak hazırlayıp, aroma için sirke,limon ve baharat olabilir.
3.Gün: Bu günkü diyette muz ve patates hariç istediğiniz kadar meyve ve sebze tüketebilirsiniz. bunları da blendırdan geçirerek te tüketebilirsiniz.
4. Gün:Bu günkü diyette istediğiniz kadar süt ve muz tüketebilirsiniz. Ayrıca ikisini birleştirerek te tüketebilirsiniz. Bu günkü diyette yaklaşık 8 muz ve yağsız 4 bardak süt tüketip bu diyeti sağlıklı kılansa muzdaki potasyum ve sütteki kalsiyum dur. Gm güç çorbası tüketebilirsiniz
5. Gün:Bu günkü diyette dilediğiniz kadar et, tavuk,balık ve domates yiyebilirsiniz tabi yanında GM çorbasıda serbest.
Köfte ve domatesle lezzetli bir güne başlayabilirsiniz. Vücudunuzu ürik asitten arındırmak için su alımını arttırmanız gerekecektir. Bu nedenle beşinci gün su alımını en az dörtte bir oranında arttırın.
6. Gün:B u günkü diyette dilediğiniz kadar yağsız kırmızı et ve sebze tüketebilirsiniz. İstediğiniz kadar yağsız protein ve sebze tüketiminde serbestsiniz.
7. Gün: Bu günkü diyette dilediğiniz kadar meyve ve sebze tükebilirsiniz. Bunun dışında kepekli pirinç de serbest.
Son gün, istediğiniz kadar sebze, meyve suyu ve kepekli pilav tüketebilirsiniz. Meyve suyunun konsantre olmadığından veya şeker eklenmediğinden emin olun. Meyve suyunuz için taze meyve harmanlamanız tercih edilir.

Bunları unutmayın:
Ne zaman acıkırsanız GM lahana çorbasından için. Her gün yeterli miktarda su için. Alkol tüketmeyin. Çay ve kahve tüketmeyin.
Şekersiz olduğu taktirde yeşil çay tüketebilirsiniz. GM Diyetinden sonra hemen başka bir diyete başlamayın. GM Diyetinden sonra düşük karbonhidrat diyeti yaparak kilonuzu koruyun.
GM Güç Çorbası Malzemeler: (1 kişilik)
1/4 adet Soğan
1/4 adet Lahana
1-2 adet Domates
1/2 adet Yeşil biber
1 sap Kereviz
Gerektiği kadar su
1 küçük Havuç
1/2 dilim Limon
1 küçük Kırmızı Acı Biber
1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1/2 Tatlı Kaşığı Tuz
Yapılışı:
Öncelikle, soğan, lahana, havuç, domates, yeşil biber, kereviz gibi tüm malzemeleri küçük parçalara kesin. Ardından, düdüklü tencereyi ocağa yerleştirin ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin. Önce soğanları ekleyin ve altın sarısına dönüşünceye kadar kızartın. Ardından malzemenin geri kalanını ekleyin. Son olarak, 1 çay kaşığı tuz ekleyin ve tenceredeki sebzeleri kapatacak kadar su ekleyin.

Tencerenin kapağını yerleştirin ve 15-20 dakika kadar pişmesini bekleyin. Ocağı kapatıp 5-7 dakika dokunmayın. Sonra kapağı açın ve ek lezzet için bir dilim limon suyu sıkarak sıcak servis yapın.

Not: Bir seferde büyük miktar hazırlayabilir ve açlık hissettiğinizde ısıtabilirsiniz.

kaynak:https://yemek.mynet.com/

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir