Evdeki Hamam Böceklerinden Doğal Yollarla Kurtulma Yolları

Hamam böceklerinden haşere temizleyicilerle belki saniyeler içinde kurtulabiliriz. Bu haşere temizleyen öldüren malzemelerin içindeki maddeler bizler , çocuklarımız vede evde beslediğimiz hayvanlara zarar verebilir. Bunun için bizde bu gün doğal ve hamam böcekleri için etkili karışımlar sunacağız.
Bazı keskin kokular hamam böceklerin gelmesini önler. Eğer bu kokuları hamam böceklerin geldikleri yerlere dökersek gelmemelerini sağlamış oluruz. İşte bu kokuların neden olan bir tanesi de bitki de defne yaprağıdır. Aromatik kokusuyla hamam böceklerin gelmemesini sağlar.Hamam Böcekleri En Çok Nereden Çıkıyor?
Öncelikle bu böcekler evimizde nerede en çok bulunabilirler. Bunlara dikkat edip ona göre çözümler üretmeliyiz.
1- Mutfak ve banyo dolapları,
2-Ahşap mobilya çatlakları ve ve içleri,
3-Kapı ve pencereler açık kaldıkları zaman
4-Su,yağmur,mutfak,banyo ve gaz boruları,
5-Beyaz eşya arkalarına saklanırlar
6-Ahşap yerler,
Hama böceklerinden kurtulmanın yolları:
Doğal yollarla hamam böceklerinden kurtulmak için öncelikle evimizin derli toplu ve temiz olması gerekir. Yerlerde hiç bi kırıntı , yemek artığı ve nemli yer olmamalıdır.
1-Bulaşık makinesi,lavabolalar duş ve küvetlerin çevresindeki tüm boşlukları doldurun.
2-Mobilyalarınızı sık sık temizleyin ve de mobilyalarla duvarın arasındaki boşlukları da temiz tutun.
3-Tüm çekmeceleri temizleyin.
4-Mutfak lavobosunda yemek artığı bırakmayın aksi takdirde hamam böceklerine davetiyedir.
5-Yiyeceklerinizi ve hayvanlarınızın mamalarını güzel bir şekilde kapatın.
Ev yapımı hamam böceği karşıt KARIŞIMLAR:
1- Hamam böceklerin çok çıktığını düşündüğünüz yere defne yapraklarını ufalayıp yada kırarak bırakın. Defne yaprağının kokusundan nefret ediyorlar ve onun olduğu yere terk ediyorlar.
2-Bir orta boy soğanı doğrayıp, yarım kap un,biraz su veya bira, biraz şeker,3-4 yemek kaşığı borik asit karıştırın. Bu karışımı hamam böceklerin çok çıktığını düşündüğünüz yerlere dökün.Fakat bu karışımı evinizde ev hayvanınız varsa ondan uzak tutun onlar için toksit olabilir.Ayrıca borik asit tozunu doğal malzeme satan yerlerde bulabilirsiniz.
3-karbonat ve şekeri bir kapta karıştırarak evinze serpin. Karbonat böceklerde baloncuk oluşumuna neden olup öldürür.
4-Evinize özellikle hamam böceklerinin saklandığını düşündüğünüz yerlere boraks dökün. Susuz kalmalarına neden olup öldürü.
5-Evinize kedi naneside serpin bu nane aynı defne yaprağı etkisi görür.Ve hamam böceklerini uzaklaştırır.

Boraks: Bu doğal malzeme giysileri yıkamak için yapılan sabunlarda kullanılan doğal bir malzemedir. Yapmanız gereken evinize biraz boraks serpiştirmek, özellikle hamam böceklerinin saklandığından şüphelendiğiniz yerlere dökün. Bunun üzerinde yürüdükleri zaman susuz kalırlar ve ölürler. Hamam böceklerinin kabukları kırılıp zarar görürse nem tutamazlar ve ölürler.
Kedi nanesi: Evin çevresine biraz kedi nanesi serpin. Bunun defne yaprakları gibi bir etkisi vardır – hamam böcekleri bu kokudan tiksinir ve uzaklaşır.

kaynak:https://sagligabiradim.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir