Bacak Ağrısına Ve Ödeme Birebir Gelen Bitki

Besleyici ve düşük kalorili olduğu için özellikle diyet yapanların ve veganların dolaplarından eksik etmediği ve faydaları sandığımızdan daha fazla! Sağlığımız açısından önemli bir besindir.Ayrıca bu bitki güçlü bir antioksidan özelliği bulunmaktadır. Bu bitki aynı zamanda ağrı kesici özelliği de bulunmaktadır.Bu besinle eklem ağrılarına son vereceksiniz.
C vitamini, K vitamini ve potasyum bakımından zengin olan lahana dengeli ve sağlıklı bir beslenme düzeninin olmazsa olmazlarından! Yapılan çalışmalarda kanserle savaştığı gözlemlenen bu harika bitki aynı zamanda güçlü bir antioksidan kaynağı.Bu özellikleri eklem ağrılarını ve ödemi ortadan kaldırıyor
Lahana Yaprağını Bacağınıza Sarıp 1 Saat Bekletince Bacağınızdaki Ağrılardan Kurtulacaksınız!
Lahana, barındırdığı antosiyanin (bir çeşit antioksidan) ve glutamin (aminoasit) sayesinde eklemlerdeki ağrıya iyi geliyor ve ödemleri yok ediyor. Evde uygulaması son derece kolay olan bu yöntemle hayatı çekilmez kılan eklem ağrılarına elveda diyeceksiniz.
Malzemeler:
Lahana
Alüminyum folyo
Merdane
Gazlı bez
Fırın

Hazırlanışı:
Lahana yapraklarını tek tek soyup iyice yıkayın ve tamamen kurutun. Yıkadığınızı lahana yaprakları kuruduktan sonra bir merdane yardımıyla düzleyin. Düzleme işlemi esnasında lahananın suyu açığa çıkacak. Düzlediğiniz lahana yapraklarını alüminyum folyoya sarın ve ısınacak kadar fırında bekletin. Fırından çıkardığınız lahana yapraklarını ılık haldeyken eklem ağrısı ve ödem olan bölgeye gazlı bezle birlikte sarın. Yaprakları bir saat boyunca ağrıyan veya ödem oluşan bölgede bırakın. Bir saat sonra yaprakları çıkartıp bölgeyi ılık suyla temizleyin.

kaynak:mynet.com

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir