Göğüsleri Sıkılaştıran Formül

Fransız Tv yıldızı ve tüm dünyada popüler hale gelen Self-lifting kitabının yazarı Camille Volaire, güzel göğüsler ve sıkı kollar için bir dizi egzersiz geliştirdi. Egzersizleri yapmak için herhangi bir özel ekipmana ihtiyacınız yok, bu yüzden bu makaleyi okuduktan sonra bu fiziksel egzersizlere başlayabilirsiniz.İşte 10 etkili yol…
Sıkı göğüsler ve güzel kollar için bu 10 egzersizi deneyin

1-Yıldızları yakalama egzersizi
Bu ısınma egzersizidir, sırtınızı güçlendirmeye ve duruşunuzu düzeltmeye yardımcı olur. Egzersiz tekniği: Düz durun, başınızı geriye doğru bükün. Sanki yıldızları topluyormuş gibi kollarınızı havaya kaldırın elinizi yumruk yapın.

2-Fil egzersizi
Bu egzersiz, sırt ve boynu güçlendirmeye yardımcı olduğu gibi göğüs kaslarını gevşetmeye yardımcı olur. Egzersiz tekniği: Bacaklarınızı omuz genişliğinden ayırın ve vücudunuzu öne doğru bükün. Sırtınızın konumunu kontrol edin – zemine paralel olmalıdır. Kollarınızı rahatlatın ve aşağı indirin, ardından geriye doğru sola ve sağa doğru sallayın, aynı zamanda geriye doğru yürümeye çalışın.3-Kobra egzersizi
‘Cobra’ üst bedeninizi güçlendirir. Deneyimsiz bir kişinin bu egzersizi gerçekleştirmesi zor görünebilir, ancak zamanla bu hareket daha da kolaylaşacaktır. Egzersiz tekniği: Karın aşağı uzanın. Ellerinizi başınızın arkasına koyun. Vücudunuzun üst kısmını ve başınızı kaldırın. Başınızı kaldırırken dirseklerinizi yanlara doğru tutmaya çalışın.

4-Tenis topu egzersizi
Bu egzersiz bu setin en önemli unsurlarından biri olarak kabul edilir ve göğüs kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur. Egzersiz tekniği: Ayaklarınızı düz, bacaklarınız kalça genişliğinde olacak şekilde dik durun. Bir tenis topu alın ve avuçlarınız arasında göğsünüzün seviyesine yerleştirin. Kollarınızı birbirine doğru itin, tenis topunu sıkın ve daha sonra dirseklerinizi yanlara doğru tutarak gevşeyin.

5-Kitap egzersizi
Bu egzersiz göğüsleri sıkılaştırmak ve sırt kaslarını güçlendirmek içindir. Egzersiz tekniği: Avuç içleri yukarı doğru olacak şekilde düz durun ve kollarınızı uzatın. Her avuç içine kalın bir kitap koyun (veya dambıl kullanabilirsiniz). Kollarınızı iki tarafa açın ve sonra önünüzde birleştirin.

6-Makas egzersizi
“Makas”, göğüs kaslarını gerdirmeye ve duruşu düzeltmeye yardımcı olur.Böylece sıkı göğüslere ulaşmak daha kolay hale gelir. Egzersiz tekniği: Düz durun, omuzlarınızı rahat olduğundan emin olun. Avuçlarınız aşağı bakacak şekilde (görseldeki gibi) kollarınızı uzatın.7-Albatros egzersizi
Bu göğüs sıkılaştıran egzersiz, büyük ve küçük göğüs kaslarınızı güçlendirmek içindir. Egzersiz tekniği: Vücudunuzu düz tutun ve bacaklarınızı kalça genişliğinden ayırın. Avuç içlerinizi yukarı kaldırarak kollarınızı zemine paralel olarak uzatın. Ellerinizi mümkün olduğu kadar geriye ve daha sonra başlangıç konumuna geri getirin.

8-Yastık egzersizi
Önceki egzersiz gibi göğüs sıkılaştıran egzersiz , ‘Yastık’ büyük ve küçük göğüs kaslarınızı çalıştırıyor. Egzersiz tekniği: Düz dur, bacaklarını bir arada tutun. Bir yastık alın; kollarınızı birbirine doğru itin, yastığı sıkın ve sonra rahatlayın.

9-Beşik egzersizi, destekleyici göğüs kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur. Egzersiz tekniği: Düz durun ve kollarınızı göğsünüzün önüne gelecek şekilde tutun, avuçlarınızı dirseklerinize yerleştirin. Kollarınızı bu pozisyonda kaldırmaya çalışın, dirseklerinizi avuçlarınızla bastırarak gerginlik oluşturun.

10-Çene altı egzersizi
Bu egzersiz göğüs ve sırt kaslarını güçlendirir. Ve böylece daha kolay göğüslerimiz sıkılaşmış olur. Egzersiz tekniği: Dirseklerinizi omuz hizanızda tutarak önünüzde kollarınızı bükün. Görseldeki gibi ellerinizi çenenizin altına koyun. Ve aşağı doğru bastırın.
11 / 11 Egzersiz sıklığı
Her egzersizi ilk 10 gün içinde günde 20 kez tekrar etmeli, daha sonra tekrarları günde 10 kez azaltabilirsiniz. İstediğiniz sonuca ulaştıktan sonra (Camille Volaire’a göre 20 gün sonra ilk olumlu sonuçları göreceksiniz), haftada 3 gün bu egzersizleri 10 kez gerçekleştirebilirsiniz. Günde 15 dakikadan fazla sürmeyen bu egzersiz dizisi göğüsleri gözle görünür bir şekilde sıkılığa kavuşturuyor.


kaynak:mynet

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir