Çocuklarda Kıl Kurdu Hastalığının Doğal Tedavisi

Bütün çocuklar kıl kurdu bakımından riskli gruptadır. Kıl kurdu çocuklarda rahatsızlık verici olabilir ve tedavi edilmezse daha ciddi sorulara neden olabilir. Kıl kurdunun belirtileri aslında çok açık olmamakla birlikte genelde makatta kaşıntı şeklinde görülür. Kaşıntı çocukta oldukça rahtsızlık yaratabilir ve örneğin uyku sırasında uykuya geçmesini engelleyebilir.Eğer çocuğunuzda kıl kurdu varsa bu sorunu tedavi için evinizde siz de bazı doğal tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz:
Kıl kurdu doğal tedavisi için ihtiyacınız olanlar:
Papaya suyu, Bal,Ilık süt, Hintyağı, Havuç, Ananas, Kızılcık, Papaya, Erik suyu, Kabak çekirdeği, Pelin yağı

Papaya suyu ile kıl kurdu tedavisi
1. 1 yemek kaşığı kadar papaya suyunu ve 1 çay kalığı kadar balı iyice karıştırın. İyice karıştıktan sonra bu karışımı çocuğunuza içirin.
2. Yukarıdaki karışımı çocuğunuza içirdikten sonra 200 ml kadar ılık sütle 1 çay kaşığı kadar Hintyağını karıştırın. İyice karıştıktan sonra çocuğunuza 1 bardak içirin
3. Bu tedaviyi 2 gün için günde 1 defa uygulayın. Bağırsaklardaki parazitleri yok etmede oldukça etkilidir.

Kıl kurdu için havuç tedavisi
1. Bir fincan kadar havuç rendeleyin
2. Sabah erkenden, sabah kahvaltısından 1 saat önce, havucu yedirin.
3. Bunu sabahları 4 – 5 gün kadar tekrarlayın. Bu yöntem çocuğunuzun bağırsaklarını çok iyi çalıştırarak kıl kurtlarının dışarı atılmasına yardımcı olacaktır.Kıl kurdu için meyve tedavisi
1. Çocuğunuzdaki kıl kurdunu tedavi için diyetinde bazı meyvelere özellikle yer verin
2. Bunun için kızılcık, ananas ve papaya iyi bir çözüm olabilir. Bu meyveleri çocuğunuza normal yedirdiğiniz miktardan daha fazla verin.
3. Böyle bir diyeti çocuğunuza 3 – 4 gün kadar uygulayın. Bu meyveler, özellikle ananas, vücuttaki kıl kurtlarını öldürme ve dışarı atmada iyi bir meyve olarak bilinir.

Kıl kurdu için kabak çekirdeği tedavisi
1. Çocuğunuza kıl kurdu için kabak çekirdeği vermeden önce erk suyu içirin. Erik suyu çocuğunuzu bağırsaklarının daha iyi çalışmasına ve temizlenmesine yardımcı olacaktır.
2. 1 yemek kaşığı kadar kabak çekirdeğinin kabuğunu soyun ve kabuğu soyulmuş kabak çekirdeklerini 1 fincan kadar yeni kaynamış suyun içine dökün. Karıştırın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra çocuğunuza bu karışımı verin.
3. Bu karışımı günde 3 – 4 defa çocuğunuza verin. Bağırsaklardaki kıl kurtlarını yok edip, dışarı atmada oldukça etkilidir.
4. Bu uygulamayı bir sonraki gün yine uygulayın. Bu tedaviyi uygulama sürecinde yani 2 günlük zaman zarfında çocuğunuza ağır yemekler yedirmeyin. Çünkü midesini bozabilir.

Kıl kurdu için pelin yağı tedavisi
1. Bir şişe pelin yağı satın alın. 120 ml suyun içine 2 ml kadar pelin yağı ekleyin.
2. Bir ampul şırıngaya bu karışımdan ekleyin. Ve bunu çocuğunuzun rektal bölgesine şırınga edin. Bu rektal bölgeyi temizleyecektir.kaynak: annelikbilinci.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir