Hangi Rahatsızlığa İyi Geliyormuş?

Her gün avuç avuç yesek de birçok kuruyemişin faydasını bilmiyoruz. İşte hemen hemen her gün tükettiğimiz kuruyemişlerin muazzam faydaları! Her gün avuç avuç yesek de birçok kuruyemişin faydasını bilmiyoruz. İşte hemen hemen her gün tükettiğimiz kuruyemişlerin muazzam faydaları!Bu zamana kadar bilmemek hata: Kuruyemişlerin hiç bilmediğiniz 7 faydası
Her gün avuç avuç yesek de birçok kuruyemişin faydasını bilmiyoruz. İşte hemen hemen her gün tükettiğimiz kuruyemişlerin muazzam faydaları!
1-Susam tohumu: Antioksidan açısından sağlığımıza oldukça faydalıdır. Kalp krizi, böbrek yetmezliği ve inmeye karşı vücudu korumaktadır. İçerisindeki doğal yağ saç ve tırnak güçlenmede oldukça etkilidir.
2-Ceviz: Faydaları saymakla bitmeyen cevizin en önemli etkileri kalp hastalıklarına karşı kalkan oluşturması ve yaşa bağlı prostat oluşumunu engellemesidir.Sağlığımız açısından oldukça önemlidir.
3-Badem: Yemeklerden önce tükettiğinizde kilo kontrolü sağlar ve yağ yakımına destek olur.Ve böylece sağlığımızı korumuş olup obezitedende uzak tutmuş olur.
4-Ay çekirdeği: Antioksidan yönünden zengin olan ay çekirdeği, mikrop öldürücü ve iltihap önleyici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda bronşit önlemede de etkilidir. Tüketeceğiniz orana dikkat etmenizde fayda var. Aşırıya kaçmamak gerekir çünkü yağlı bir kuruyemiş çeşididir.5-Kaju: Kansızlık sorunu yaşıyorsanız bol bol kaju tüketmenizde fayda var çünkü bu kuruyemiş bol miktarda demir içerir. Diyabet hastalarının kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur ve vücut direncini artırır.Böylece sağlıklı bi şekilde hayatımıza devam etmiş oluruz.
6-Fındık:B vitamini açısından zengin olan fındık kemik gelişimini destekler, bağışıklık sistemini güçlendirir. Her sabah bir avuç çiğ fındık yiyerek bu yararlarından faydalanabilirsiniz.
7-Pikan cevizi: E vitamini içeren pikan cevizi saç, tırnak ve cilt sağlığı için son derece faydalıdır. Kilo vermek istiyorsanız bu evrede çok fazla tüketmemeye çalışın çünkü oldukça yağlıdır. Enerji veren bir etkisi vardır.

kaynak:mynet.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir