Aman Diyelim! Karpuzu Sakın Böyle Tüketmeyin

Sağlıklı bir hayat için neyi nasıl tükettiğiniz çok önemli. Özellikle yaz mevsiminde bolca tükettiğimiz karpuzu yerken yanındaki yiyeceklere çok dikkat etmek gerekiyor!
Aman diyelim! Karpuzu sakın böyle tüketmeyin
Kavun ve karpuz ikilisi


Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi kavun ve karpuzu kesinliklesağlıklı olmak için öğünlerin yanında tüketmemelisiniz. Yemekten en az 2 saat sonra tüketeceğiniz kavun ve karpuzu bir arada yememeli ve yanlarında su içmemelisiniz.
Protein ve nişastalı yiyecekler
Bu yiyecekler beraber tüketildiğinde sindirim sistemini yavaşlatır ve kilo almaya sebep olur. Ve sağlığınız için sorunlar yaşamaya başlarsınız. Bu sebeple bu ikiliyi menünüzden çıkarmaları onların yerrine salata çeşitlerini ekleyebilirsiniz. Proteinin yanına salata / nişastalı yiyeceklerin yanına salata gibi…
Yemekler ile birlikte yenilen meyveler
En çok yapılan hataların başında yer alır yemekle birlikte meyve tüketmek. Özellikle nişasta oranı yüksek gıdalarla birlikte meyve tükettiyseniz bu durum sağlığınız için çok daha riskli bir hal alır çünkü meyve içinde bulunan şeker sindirimi engelleyen zararlı yiyeceğe dönüşebilir.
Sebzelerin tüketimi
Sebzeler ne yazık ki her yiyecek ile uyum sağlamazlar. Sebzelerle birlikte tüketilmemesi gereken yiyeceklerin başında: Süt, şeker, karpuz,kavun ve tatlı meyveler gelmektedir.Yemek sırasında su tüketmek
En çok yapılan sağlığımız için ikinci hata ise yemekle beraber su içmektir. Yemek yerken tüketeceğiniz su midenizde ekstra ağırlık ve şişkinliğe neden olacaktır.

kaynak:mynet.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir