Bikini İzlerinden Kurtulmanın Yolları

Bikini izlerinden kurtulmanın yolları
Güneş kremini sürmekte hassas olsanız bile güneşlenmek için plajda uzandığınızda yanık veya deri dökülmesiyle uyanmak mümkün üstelik iyileşme süreci de oldukça acılı. İşte tüm bu acılı süreci es geçip bir an önce bu yanık ve soyulmalardan kurtulmanın 5 kolay yolu…Duşta lif ile ovalama
Cildinizin rengini açmak için derinin en üst tabakasını temizlemek istersiniz. Ancak eğer fazlaca yanmış iseniz birkaç gün bekleyin , yoksa hiç de keyifli bir işlem olmayacaktır.
Limon suyu karışımı

Limon suyu ölü deriyi arındıran doğal bir etkendir, yumuşaktır sert bir ovalamaya ihtiyaç duymaz. İçindeki asiti seyreltmek için balla karıştırın ve ve bu karışımı yanan yerlerinize sürün ve 25 dakika sonra durulayın
Salatalık dilimleri

İnsanların gözlerinde sürekli salatalık dilimleri görmenizin bir nedeni var, salatalık doğal bir su ve c vitamini kaynağıdır böylelikle cildi besler bu da güneş yanık hatların azalmasında onu önemli bir faktör yapar. Salatalık dilimlerini ya ihtiyacı olan bölgeye koyun, ya da püre haline getirerek ihtiyacınız olan bölgeye sürüp 20 dakika beklettikten sonra durulayın.
Patates dilimleriPatates çok su tutar bu yüzden güneş yanıklarını iyileştirmede yardımcıdır. Cildiniz kahverengiden çok kırmızı mı? Patatesi ince dilimler halinde kesin ve ihtiyaç olan bölgeye yerleştirin, 15 dakika boyunca bekletip kaldırın.
Kendi kendinizi bronzlaştırın

Eğer yukarıdakilerden hiçbiri güneş yanıklarında işe yaramazsa, makyaj fırçasıyla ihtiyacınız olan bölgeye self tanner bronzlaştırıcı sürün. Gece boyu bırakın ve ertesi gün yavaşça soyun (limon suyundan yardım almanızı tavsiye ederiz) böylelikle daha yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz.

kaynak:mynet.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir